Z wizytą w cukrowni

Dnia 27 października uczniowie klasy III b wybrali się na wycieczkę do cukrowni w Chełmży. Wizytę w zakładzie rozpoczęliśmy od profesjonalnego szkolenia z zakresu BHP oraz warsztatów dotyczących poszczególnych etapów produkcji cukru. Następnie wyposażeni w kaski oraz kamizelki odblaskowe udaliśmy się na teren fabryki, gdzie z bliska kolejno oglądaliśmy produkcję cukru, od transportu buraków, poprzez krojenie, pracę laboratorium, stanowiska nadzoru, aż po strefę pakowania i magazyn gotowego produktu. Podczas pobytu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz atrakcyjnych upominków. Serdecznie dziękujemy mamie Maksa - pani Joasi i tacie Zosi- panu Krzysztofowi za zorganizowanie wycieczki oraz opiekę podczas zwiedzania.

Autor: Danuta Przybyłowska