Wielki sukces Tymoteusza!

Liga Zadaniowa to konkurs przedmiotowy z matematyki pod patronem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Polskiego Towarzystwa Matematycznego dla uczniów z klas VI i VII szkół podstawowych. Jest to rywalizacja dla tych, którzy pokochali królową nauk i nie boją się podejmować wyzwań.

W tym roku szkolnym w naszej szkole p. Halina Zielaskowska zaprosiła do współpracy ośmiu uczniów z klas szóstych:

• Antoniego Dudka
  • Wojciecha Gajdkowskiego
  • Tymoteusza Gulajczyka
  • Martynę Kruk
  • Jakuba Okońskiego
  • Szymona Wiśniewskiego
  • Tobiasza Wiśniewskiego
  • Huberta Zaporowicza

Przez cały rok szkolny udzielała im wskazówek i ciężko pracowała, aby mogli przygotować się do trzech bardzo trudnych spotkań konkursowych, z których zbierali punkty do klasyfikacji ogólnej. Tylko dzięki ich zapałowi, chęci do pracy, wytrwałości oraz morzu cierpliwości mogli stanąć do rywalizacji.

W wielkiej auli UMK Wydziału Matematyki zasiadali w ławach studenckich i rozwiązywali bardzo trudne zadania. Wszyscy spisali się rewelacyjnie.

W tej grupie jest jeden wyjątkowy uczeń Tymoteusz Gulajczyk, który wywalczył III miejsce. Wszyscy jesteśmy z niego bardzo dumni. Wiemy, ile pracy kosztowały go przygotowania do tych zmagań. Osiągnięcie takiego wyniku jest niezwykle trudne i dla Tymka należą się wielkie gratulacje.

Świetna robota! Trzymamy kciuki za Ciebie w przyszłym roku.

Autor: Edyta Tracz