MISTRZOSTWO POWIATU TORUŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W CHEŁMŻY

Po zwycięstwie w mistrzostwach Chełmży w piłce nożnej chłopców klas 6, nasza szkolna reprezentacja, w dniu dzisiejszym, wzięła udział w finałach Powiatu Toruńskiego. Turniej zorganizowano w dwóch miejscach: w Grzywnie oraz Ostaszewie. Nasza reprezentacja eliminacje rozgrywała w Grzywnie. Drużyna SP nr 5 pewnie pokonała wszystkich rywali z grupy: 3:2 szkołę z Łubianki, 2:1 szkołę ze Złotorii oraz 2:1 szkołę z Kończewic. Półfinały oraz finały mistrzostw Powiatu Toruńskiego zostały rozegrane w Ostaszewie. W meczu półfinałowym nasza drużyna zmierzyła się z reprezentacją szkoły z Brzozówki. Pokonaliśmy rywali zdecydowanie 4:0. W meczu o I miejsce, ponownie spotkaliśmy się z ekipą z Kończewic. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg i zakończył się remisem 1:1. Sędzia zawodów zarządził serię rzutów karnych, które miały zdecydować o mistrzostwie powiatu. Bartek, Szymon oraz Aleksander pewnie wykonywali rzuty karne, w przeciwieństwie do naszych rywali. Pokonaliśmy szkołę z Kończewic 3:2 i tym samym wywalczyliśmy jako Szkoła Podstawowa nr 5 Mistrzostwo Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej klas 6, a zawodnicy otrzymali złote medale, które organizator zawodów wręczył na zakończenie całego turnieju.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję wspaniałego sukcesu, tym bardziej, iż został on wywalczony w bardzo trudnych, niesprzyjających warunkach atmosferycznych. BRAWO.

Reprezentacja szkoły wystąpiła w następującym składzie : Bartosz Rzepkowski /6a/, Wiktor Chojnacki /5a/, Szymon Wiśniewski /6b/, Marcel Bagiński /5b/, Jakub Okoński /6a/, Aleksander Wasiak /4a/, Paweł Kwiatkowski /5a/, Tymon Wilmański /5a/, Hubert Zaporowicz /6b/, Maciej Mieszczański /6a/, Maciej Głowacki /6a/.

Autor: Jacek Wyborski