IA i IB w Toruniu

W czwartek 14.11.2019r. dzieci z klasy I A i I B były na wycieczce w Toruniu. Odwiedziły sklep prowadzący zajęcia edukacyjne dla dzieci „PSZCZELE CUDA” oraz MANUFAKTURĘ CUKIERKÓW. W przestrzeni Pszczele Cuda prowadzone są spotkania, degustacje, warsztaty i zajęcia, które ukazują wyjątkowość pszczół, ich życia oraz produktów, które im zawdzięczamy. Tak, jak w ulu nie było miejsca na nudę! Liczyła się dobra zabawa, w trakcie której pani prowadząca zaciekawiła dzieci fascynującym światem pszczół. W końcu to najlepsza droga do tego, by zapamiętać, jak ważną rolę pełnią one w naszym życiu. Bez tych małych pracusiów nie byłoby pachnących kwiatów uszczęśliwiających niejedną mamę, słodziutkiego miodu i urodzinowego tortu! Ale czy wszyscy w ulu są tacy chętni do pracy? Na to i wiele innych pytań uczniowie uzyskali ciekawe odpowiedzi. Brali również udział w warsztatach „Woskowe zawijasy”, podczas których każdy uczestnik wykonał dla siebie świecę z węzy.
Następnie dzieci udały się do Manufaktury Cukierków, gdzie wszystkie słodycze wytwarzane są ręcznie z naturalnych składników, takich jak: karmel, woda, cukier, syrop glukozowy (z kukurydzy), aromaty, kwasek cytrynowy, roślinne barwniki (np. kurkuma). Nie stosuje się konserwantów i sztucznych barwników. Tam dzieci wzięły udział w warsztatach kręcenia lizaków. Samodzielnie ukręciły lizaki w kształcie ślimaczków. Panie czuwały nad prawidłowym przebiegiem pracy i służyły pomocą. Wszystkie osoby doskonale poradziły sobie z wykonaniem zadania. W nagrodę otrzymały „Dyplomy Małego Cukiernika” i oczywiście ukręcone lizaki. Pełne wrażeń wróciły do domu i już czekają na kolejną wycieczkę.

Jadwiga Zadrużyńska
Izabela Zielińska