XV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II "Nie lękajcie się."

W październiku tego roku nasza szkoła gościła już po raz piętnasty uczestników konkursu wiedzy o papieżu Janie Pawle II. Przybyli uczniowie wraz ze swoimi opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Łubiance, w Warszewicach, w Sławkowie, w Grzywnie oraz Papowie Biskupim. Łącznie 16 uczestników z 6 szkół. Tym razem trzeba było zmierzyć się z testem złożonym z zadań zarówno zamkniętych, jak i otwartych, łącznie 46 zadań. Po prawie godzinnym wysiłku intelektualnym można było uzupełnić spożytą energię oraz oglądając film, zapoznać się z pracą misjonarzy na Madagaskarze. Wreszcie nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia wyników. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy  wykazali się dużą wiedzą o naszym świętym rodaku. Pierwsze miejsce zajęła Lidia Zatorska z naszej szkoły, drugie miejsce ex aequo Paulina Ernest ze Sławkowa i Paweł Cisoń z Łubianki. Natomiast wyróżnieni zostali: Hanna Wajda z Papowa Biskupiego, Gabriela Lipińska z Łubianki oraz Zuzanna Bartkowiak z Warszewic. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów, życząc jednocześnie wielu innych sukcesów edukacyjnych.

Aleksander Chmielewski