Marsz na Orienrację

Rok szkolny się rozpoczął, a my 21 września rozpoczęliśmy już marsze na orientację, uczestnicząc w XXVIII Mistrzostwach Torunia w MnO. Tegoroczne marsze odbywały się na Osiedlu Jar, a bazą było bardzo ładne nowe przedszkole. Pogoda była przepiękna, więc nie utrudniała nam leśnej przeprawy. Klasy V pierwszy raz brały udział w tego rodzaju imprezie i szły pod czujnym okiem opiekunów oraz instruktora, który to dawał im cenne wskazówki jak poruszać się z mapą w terenie. Był czas na orientowanie się w terenie, podziwianie pięknej przyrody (wrzosy, grzyby), na znajdowanie wyznaczonych na mapie punktów, ale również na odpoczynek i zjedzenie przygotowanego przez rodziców posiłku. Istna sielanka. Uczniowie klasy VI po raz pierwszy wyruszyli sami w tą wędrówkę rywalizując z innymi uczestnikami, przy ograniczonym czasie i z masą stowarzyszonych punków. Było trudno, ale wszystkie drużyny dały radę i w komplecie wróciły na metę. Starsze klasy to już weterani, chociaż nie obyło się bez pogubienia. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleniu wrócili do Chełmży.

Ewa Wiśniewska