Matematyczne Potyczki - czyli X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

We wtorek 7 maja już po raz dziesiąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Matematyczne Potyczki”. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy Szkołę Podstawową nr 2 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Chełmży. Każda ze szkół, także nasza, wystawiła sześciu reprezentantów, trzech z klasy czwartej i trzech z klasy piątej. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Wachowiak, Amelia Okońska, Maria Lewandowska, Adam Chlebowski, Igor Szymański i Jakub Kosicki.

Każdy z uczestników musiał zmierzyć się z zagadnieniami, które na lekcjach matematyki nie pojawiają się często. Te łamigłówki, zagadki i zadania pomogły wyłonić nam zwycięzców. W klasach czwartych nasi reprezentanci zdobyli ex aequo III miejsce, a tytuł ten przypadł Dominice Wachowiak i Adasiowi Chlebowskiemu. W klasach piątych I miejsce zdobył Jakub Kosicki, a III Amelia Okońska. Naszym reprezentantom należą się gratulacje.

Dziękujemy gościom za udział w konkursie. Uczniów klas czwartych i ich nauczycieli zapraszamy za rok do wspólnej rywalizacji.

Autor: Edyta Tracz