miejskie zawody w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców kl. VII-VIII

19.03.2024 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się zawody miejskie w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców kl. VII-VIII. Dzięki uprzejmości pana Bonifacego Karnowskiego mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalne sędziowanie. Nasz gość na co dzień pełni nie tylko rolę sędziego, ale jest również popularyzatorem sportu wśród dzieci i młodzieży oraz miłośnikiem piłki koszykowej.

Zarówno reprezentujący Piątkę chłopcy jak i dziewczęta spisali się na medal. I to dosłownie, ponieważ obie drużyny zajęły w tym turnieju I miejsce!

Chłopcy z bilansem 2 wygranych (tj. w meczu SP5 -SP3 wynik: 27:6 i w meczu SP5-SP2 wynik: 13:12) i dziewczęta identycznie ( tj. w meczu SP5-SP3 wynik: 24:2 i w meczu SP5-SP2 wynik: 10:4) awansowali do zawodów na szczeblu powiatowym, które odbędą się już w przyszłym tygodniu w Ostaszewie i Łysomicach.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!!!

Reprezentację dziewcząt stanowiły: Martyna Drzewuszewska, Laura Jankowska, Laura Zabłocka, Iga Rogala, Nadia Kucherenko, Olivia Kosewska, Martyna Kruk, Amelia Kruk, Klaudia Karnowska i Wiktoria Błaszkiewicz.

Skład drużyny z dzisiejszych zawodów koszykarskich: Mateusz Stankiewicz, Tymek Gulajczyk, Hubert Zaporowicz, Karol Foligowski, Szymon Wiśniewski, Tobiasz Zieliński, Filip Wyżykowski, Aleksander Majewski, Michał Gruszczyński.

Autor: Małgorzata Bartnik