„Turniej tenisa stołowego im. Zenona Sadowskiego”.

W dniu dzisiejszym w sali gimnastycznej SP nr 5 odbył się wyjątkowy turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców wszystkich chełmżyńskich szkół podstawowych. Turniej został dedykowany Panu Zenonowi Sadowskiemu, byłemu nauczycielowi chełmżyńskiego Gimnazjum, którego nie ma już wśród nas. Pan Zenon Sadowski został zapamiętany jako człowiek pogodny i otwarty na problemy uczniów, zawsze uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony do życia. Sport oraz praca z młodzieżą przynosiły Panu Zenonowi olbrzymią satysfakcję i zawodowe spełnienie. Propagował wśród uczniów znane oraz mniej popularne dyscypliny sportowe: piłkę nożną, piłkę ręczną, lecz szczególnie zaangażował się w promowanie tenisa stołowego. Osiągał ze swoimi podopiecznymi znaczące sukcesy sportowe. Na Pana Zenona można było zawsze i w każdej sytuacji liczyć, nigdy jako Jego kolega na Nim się nie zawiodłem.

Gośćmi specjalnymi zawodów była Pani Małgorzata Sadowska /córka Pana Zenona/, Pan Marcin Sadowski /syn Pana Zenona/ oraz Pan Janusz Błażejewicz /trener LUKS Chełmno/ i Pan Zbigniew Kielak - koledzy Pana Zenona.

Przed rywalizacją uczniów krótki pokaz tenisa stołowego zaprezentował Pan Janusz Błażejewicz, który ze swoimi podopiecznymi oraz Panią Małgorzatą Sadowską dał pokaz gry w tenisa stołowego na poziomie profesjonalnym. Uczniowie mieli okazje, aby zagrać z zawodnikami LUKS Chełmno, Panią Gosią oraz Panem Januszem.

Turniej przebiegał w fantastycznej, sportowej atmosferze. Mimo zróżnicowanych umiejętności tenisowych każdemu spotkaniu towarzyszyły olbrzymie emocje i maksymalne zaangażowanie w grę. Zawody zostały rozegrane w jednej kategorii wiekowej, z podziałem na rywalizację dziewcząt i chłopców. W imprezie wzięło udział blisko 30 uczniów.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu zawodów przez  Panią Renatę Grubecką, dyrektor SP nr 5, Panią Małgorzatę Sadowską, Pana Marcina Sadowskiego oraz Panią Małgorzatę Sadzikowską /n-l wf z SP nr 2/ zawody miały wspaniałą oprawę. Zwycięzcy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy słodycze.

Ostateczne wyniki dziewcząt: I miejsce Julia Makuracka /SP nr 2/, II miejsce Nadiia Kucherenko /SP nr 5/, III miejsce Martyna Kuchnik /SP nr 2/, IV miejsce Zuzanna Lewandowska /SP nr 5/.

Ostateczne wyniki chłopców: I miejsce Sergio Orzech /SP nr 2/, II miejsce Kacper Domagalski /SP nr 2/, III miejsce Eryk Ignaczak /SP nr 2/, IV miejsce Bartosz Rzepkowski /SP nr 5/.

Brawa i gratulacje dla medalistów oraz pozostałych uczestników turnieju za sportową postawę.

Skład reprezentacji SP5:  Marysia Lewandowska, Zuzanna Lewandowska, Julia Wiśniewska, , Amelia Kruk, Martyna Kruk, Nadiia Kucherenko, Viktoriia Batenchuk, Nikodem Zielaskowski, Paweł Kwiatkowski, Jakub Okoński, Bartosz Rzepkowski, Aleksander Majewski, Szymon Wiśniewski.

Autor: Jacek Wyborski