• Odwiedziło nas: 1220185
  • Do końca roku: 246 dni
  • Do wakacji: 53 dni

Skaczemy po zwycięstwo!

W dniu dzisiejszym, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego SP nr 5, odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych w lekkoatletycznym skoku wzwyż. W turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich chełmżyńskich podstawówek. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych, z podziałem na rywalizację dziewcząt i chłopców. Cała impreza przebiegała w przyjaznej, sportowej atmosferze. Zawodnicy bez względu jaką szkołę reprezentowali dopingowali wszystkim uczestnikom zawodów. Nasza reprezentacja pokazała wysokie umiejętności techniczne w skoku wzwyż, dzięki którym wywalczyła w mistrzostwach 8 medali.

W kategorii dziewcząt /klasy 6/ I miejsce wywalczyła Julia Makuracka /SP2/, II miejsce Blanka Kwiatkowska /SP5/, III miejsce Julia Wiśniewska /SP5/.

W kategorii chłopców /klasy 6/ I miejsce wywalczył Kuba Markiewicz /SP3/, II miejsce Paweł Kwiatkowski /SP5/, III miejsce Aleksander Wasiak /SP5/.

W kategorii klas 8 dziewcząt I miejsce wywalczyła Laura Zabłocka /SP5/, II miejsca wywalczyły Wiktoria Kopacz /SP2/ oraz Natasha Rzeszódko /SP5/, III miejsca wywalczyły Nina Przybyszewska /SP3/ oraz Nadia Kucherenko /SP5/.

W kategorii chłopców starszych I miejsce wywalczył Jan Pieńczewski /SP3/, II miejsce Patryk Życki /SP3/, III miejsce Filip Vacek /SP5/.

Rekordowy skok w kategorii dziewcząt zaprezentowała uczennica naszej szkoły Laura Zabłocka, która osiągnęła wynik 125 cm. W kategorii chłopców najwyżej skoczył uczeń SP nr 3 Jan Pieńczewski, który osiągnął fantastyczny rezultat 147 cm. Są to aktualnie 2 rekordy wysokości w kategorii dziewcząt i chłopców chełmżyńskich szkół podstawowych. Brawa i gratulacje dla medalistów i pozostałych uczestników mistrzostw za sportową postawę.

Skład reprezentacji SP5 klasy 6: Blanka Kwiatkowska, Ula Krutelewicz, Marcelina Hoffmann, Julia Wiśniewska, Paweł Kwiatkowski, Filip Węgrzyn, Bartek Głaszcz, Aleksander Wasiak, Jacek Wiśniewski.

Skład reprezentacji SP5 klasy 8: Natasha Rzeszódko, Laura Zabłocka, Nadia Kucherenko, Jakub Okoński, Maciej Mieszczański, Bartosz Rzepkowski, Filip Vacek.

Autor: Jacek Wyborski