Amelia Okońska i Jakub Okoński

Łyżwiarstwo synchroniczne jest zimową drużynową dyscypliną sportu, w której drużyny 8-20 osobowe rywalizują w różnych kategoriach wiekowych.
W holenderskim Eindhoven w dniach 9-11 grudnia 2022 odbyło się Lumiere Cup - pierwsze zawody otwierające sezon startowy łyżwiarstwa synchronicznego 2022/2023.
Kuba i Amelia wraz z kolegami i koleżankami z drużyny Team Le Soleil rywalizowali w kategorii Juvenile gdzie zdobyli pierwsze miejsce.

Jakub Okoński z klasy 6a oraz Amelia Okońska z klasy 4a wraz ze swoją drużyną łyżwiarską odnieśli kolejny sukces sportowy wygrywając Hevelius Cup. Brawa dla Kuby, Amelki oraz całego zespołu Team Le Soleil!

Gratulacje dla Amelii Okońskiej z Va i Jakuba Okońskiego z VIIa, którzy zdobyli pierwsze miejsce w zawodach Seat Cup 2024 w łyżwiarstwie synchronicznym w Budapeszcie. To ogromne osiągnięcie, które wymaga nie tylko talentu, ale także ciężkiej pracy, determinacji i współpracy z drużyną. Mamy nadzieję, że taka wygrana przyniesie im wiele radości i satysfakcji. Dla szkoły to również powód do dumy.