DAKLEKO JESZCZE, PRIAM, NA LODA, HEJ SOKOŁY, ŁAŃCUCH, PANA.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową do Alpakosfery w Brąchnówku. Wszyscy byliśmy uzbrojeni w kamizelki odblaskowe i kaski, aby zapewnić nasze bezpieczeństwo na drodze. Podczas podróży mieliśmy różne przygody, ale dotarliśmy na miejsce w dobrym nastroju.
Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani przez panią właścicielkę, która opowiedziała nam fascynujące informacje o Alpakach. Dowiedzieliśmy się, jak żyją, co lubią oraz czym się odżywiają. Mieliśmy nawet okazję dotknąć i powąchać ich karmę, a co niektórzy również spróbowali ich smakowitych przysmaków .
Następnie udaliśmy się na pobliską łąkę, gdzie nazbieraliśmy świeżą lucernę. Do naszych zbiorów dodaliśmy witaminki i marchewki. Wyposażeni w miseczki udaliśmy się do karmienia Alpak. Były one niezwykle urocze, a niektóre z nich przytulały się do nas. Mogliśmy je głaskać i cieszyć się ich mięciutkim futerkiem. Cyryla, Priama, Holi, Bolka będziemy pamiętać bardzo długo.
Po zabawie z Alpakami uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których tworzyliśmy własne zwierzątka z glinki i wełny pochodzącej od Alpak. Była to wyjątkowa okazja, aby wykazać się naszą kreatywnością i zdolnościami manualnymi. Na koniec każdy z nas otrzymał za wspaniałą przygodę z alpakami dyplom imienny.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kończewicach, gdzie zostaliśmy obdarowani pysznymi lodami . Chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom Maćka za tę niespodziankę, która umiliła nam powrót do szkoły.
Całą wycieczkę zakończyliśmy wracając do szkoły z uśmiechem na twarzach, pełni radości i szczęścia. Chcielibyśmy również wyrazić naszą wdzięczność rodzicom, którzy pomogli w czuwaniu nad naszym bezpieczeństwem podczas całej przygody.