Targi zdrowia

We wtorek 20 czerwca 2023 uczniowie naszej szkoły wybrali się do Torunia na targi poświęcone zdrowiu. W Młodzieżowym Centrum Spotkań Młodzieży podczas konferencji dla pracowników medycznych można było poszerzyć swoją wiedzę dot. zdrowego trybu życia. Na wielu stoiskach widzieliśmy, a także sami próbowaliśmy mierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, doskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy, dezynfekować ręce, testować kosmetyki, poznać zasady działania antybiotyków, porównać zawartość cukru w ulubionych napojach. Dziękujemy p. Dorocie Piotrowskiej, za zaproszenie do udziału w warsztatach i oprowadzenie nas po hali targowej.
Myślę, że wielu z nas zastanowi się zanim sięgnie po napój i będzie czuł się pewniej przy udzielaniu pierwszej pomocy.