KOLEJNY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POWIATU TORUŃSKIEGO

Po zwycięstwie w mistrzostwach Chełmży w mini piłce koszykowej chłopców klas 6, nasza szkolna reprezentacja, w poniedziałek 24 kwietnia, wzięła udział w finałach Powiatu Toruńskiego. Turniej zorganizowano w SP w Ostaszewie. Drużyny w pierwszej fazie turnieju zostały podzielone na dwie grupy. Po wysokich zwycięstwach z SP z Górska, SP z Grzywny oraz minimalną 2 punktową porażką z SP z Czernikowa nasza drużyna awansowała do półfinału, gdzie spotkała się z SP z Pigży. Niestety w meczu półfinałowym zawiodła skuteczność naszych zawodników i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem drużyny z  Pigży. W meczu finałowym o III lokatę w turnieju nasza reprezentacja spotkała się z ekipą SP z Ostaszewa, którą pokonała w sposób zdecydowany i tym samym nasi uczniowie zasłużenie wywalczyli brązowe medale i okazały puchar za III miejsce w mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w mini piłce koszykowej chłopców.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję bardzo dobrej gry, ambitnej postawy i ducha walki do ostatniego gwizdka sędziny, która delikatnie mówiąc nie stanęła na wysokości zadania i jako arbiter zanotowała bardzo słabe, z wieloma błędnymi decyzjami, zawody. Dla naszej reprezentacji DUŻE BRAWA.

Reprezentacja szkoły wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Rzepkowski, Filip Vacek, Maciej Mieszczański /6a/, Michał Gruszczyński, Mateusz Stankiewicz, Szymon Wiśniewski, Hubert Zaporowicz /6b/, Wiktor Chojnacki, Paweł Kwiatkowski /5a/, Jakub Bukowski,  Aleksander Wasiak /4a/.

Autor: Jacek Wyborski