Pierwszy sportowy sukces naszych uczniów w roku szkolnym 2022/2023.

W roku szkolnym 2022/2023 zostały wznowione, po 2 letniej przerwie, rozgrywki sportowe, których organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Szkolny Związek Sportowy. Zawodami, które zainaugurowały nowy, szkolny sezon sportowy był turniej piłki nożnej chłopców. Mistrzostwa Chełmży w tej dyscyplinie zostały rozegrane w dniu dzisiejszym na „Orliku” znajdującym się przy ul. Ks. S. W. Frelichowskiego. Turniej zakończył się wspaniałym sukcesem reprezentacji klas 6 SP nr 5, która zdecydowanie pokonała rywali ze SP nr 2 oraz SP nr 3 i zajęła I miejsce. W nagrodę nasza reprezentacja będzie reprezentowała Chełmżę w finale Powiatu Toruńskiego, który 03.10.2022 r zostanie rozegrany w Kończewicach.

Reprezentacja klas 8  SP nr 5 po dobrej, ambitnej grze i pokonaniu SP nr 3 zajęła w turnieju II miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Klasy 6: Bartosz Rzepkowski, Wiktor Chojnacki, Szymon Wiśniewski, Marcel Bagiński, Jakub Okoński, Hubert Zaporowicz, Aleksander Wasiak, Paweł Kwiatkowski, Tymon Wilmański, Maciej Mieszczański, Maciej Głowacki.

Klasy 8: Bartosz Osiński, Przemysław Amtmański, Tymoteusz Wiśniewski, Franciszek Kitliński, Szymon Marchlewski, Michał Łubkowski, Wiktor Chaciński, Maksymilian Gulajczyk.

Autor: Jacek Wyborski