Amelia Okońska 2 A Jakub Okoński 4 A

Od bardzo dawna jeździliśmy na zawody i pokazy łyżwiarstwa figurowego kibicować grupie łyżwiarstwa synchronicznego Team Le Soleil toruńskiego MKS Axel, bo znaliśmy jedną ze starszych zawodniczek. Na jednym z takich pokazów osoba prowadząca bardzo intensywnie ogłaszała, że zapraszają dzieci zainteresowane rozpoczęciem przygody właśnie z łyżwiarstwem synchronicznym. I tak się zaczęło, że oboje Amelia i Kuba wyrazili bardzo duże zainteresowanie, nawet pomimo faktu, że Kuba byłby jedynym chłopcem w drużynie. Zaczęli trenować w Team Le Soleil równo rok temu, pierwszy raz na treningu byli na początku grudnia i szczerze powiedziawszy w tamtym momencie umieli stać na łyżwach i trochę się odbijać, ale liczne treningi i duże zaangażowanie poskutkowało piorunującymi postępami. Już na początku wakacji zostali zakwalifikowani do grupy startowej, co wydawało nam się dużym sukcesem. Wtedy zaczęła się intensywna praca, cały sierpień treningi codziennie po kilka godzin, ustalanie pozycji, wymyślanie układu, dopracowywanie strojów. Niestety w między czasie problemy związane z pandemią i niepewność jak będzie wyglądał sezon, ale i dzieci i trenerzy uznali, że warto zaryzykować i przygotować się na występy. 19 grudnia 2020r. odbyły się pierwsze międzynarodowe zawody łyżwiarstwa synchronicznego w tym roku - Hevelius Cup w Gdańsku. Niestety ze względu na pandemię wiele drużyn nie mogło dotrzeć. Kuba i Amelia występowali w kategorii Pre-Juvenille jako drużyna Beginners, czyli początkująca. W tej samej kategorii występowała też druga grupa Team Le Soleil bardziej zaawansowana. Wyjazd na te zawody okazał się wielkim sukcesem, drużyna przyjechała z wieloma pucharami, w każdej kategorii zdobyliśmy przynajmniej po jednym miejscu na podium. Grupa Kuby i Amelki zdobyła 3. miejsce w swojej kategorii czego się nie spodziewaliśmy. Niestety na razie nie wiemy ile z zaplanowanych wstępnie na ten sezon wydarzeń się rzeczywiście odbędzie. Wyjazdy zagraniczne stoją pod dużym znakiem zapytania, a były zaplanowane przynajmniej 3 wyjazdy, np. na Lumiere Cup w Holandii. Liczymy na to, że w styczniu uda nam się pojechać na Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym do Bydgoszczy oraz że w Toruniu zostanie zorganizowana jak w tym roku Gala Łyżwiarstwa Figurowego. Liczymy na to, że uda nam się wystartować w jak największej liczbie zawodów w tym sezonie, żeby pokazać jak ciężko trenowaliśmy i sprawdzić jak zostaniemy ocenieni przez sędziów.