Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w I a

W dniu 24 stycznia odbyła się w klasie I a uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci uroczyście zaprosiły gości do sali, a wychowawczyni powitała wszystkich bardzo serdecznie, poprosiła o gromkie brawa dla małych artystów i wtedy rozpoczęła się część artystyczna.

W czasie występu wnuczęta śpiewały piosenki, recytowały wiersze, Lenka pięknie zatańczyła, a Jacek wspaniale zagrał na klarnecie. Babcie i Dziadkowie byli bardzo wzruszeni widząc swoich ulubieńców w roli aktorów. Dzieci złożyły również piękne życzenia, zaśpiewały „Sto lat” oraz wręczyły gościom własnoręcznie wykonane laurki i medale.

Wesołym punktem uroczystości były 3 konkursy: „Czyj to wnuczek, czyja wnuczka?”, „Życiowa szansa” oraz wypicie przez Babcie i Dziadków soku z cytryny z uśmiechem na twarzy. Wszyscy doskonale się bawili, a śmiechu było co niemiara.

Ciekawym punktem było też rozpoznanie się przez Babcie i Dziadków na portretach wykonanych przez dzieci. Niektórzy mieli problem z tym zadaniem. Nie obyło się bez pomocy wnucząt. Na koniec wszyscy razem zjedli pyszne ciasto upieczone przez mamy uczniów.

Wychowawczyni bardzo dziękuje rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości.

Jadwiga Zadrużyńska