"Podaruj wiersz."

20 listopada grupa uczniów reprezentujących naszą szkołę odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Browinie. Dzieci zaprezentowały przepisane i ozdobione przez siebie oraz innych uczniów wiersze przygotowane w ramach ogólnopolskiej akcji PODARUJ WIERSZ

Występ został nagrodzony gromkimi brawami,  ale cenniejszy od braw był uśmiech na twarzach seniorów. Dużą niespodzianką dla nas było wystąpienie jednego z pensjonariuszy - Pana Waldemara Cieślaka, który przedstawił wiersze własnego autorstwa: „Żółw i zając” (bajka dydaktyczna) oraz „Listopad”. Utwory te otrzymaliśmy w prezencie, co było bardzo miłym gestem ze strony Pana Waldemara.

Mieliśmy także okazję zobaczyć salę terapii zajęciowej i znajdujące się tam piękne prace wykonane przez mieszkańców domu. Miłych niespodzianek było więcej, bowiem pracownicy zaprosili nas na słodki poczęstunek oraz wręczyli pamiątkowe torby z upominkami przygotowanymi z okazji obchodzonego  we wrześniu  70-lecia powstania placówki.

Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej atmosferze. Uczniowie wrócili w wyśmienitych humorach, z poczuciem, że bezinteresownie zrobili coś dobrego dla innych.

Maria Grubecka

Anna Piphanz