II b w Toruniu

Dnia 29 października  uczniowie klasy II b uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszą atrakcją wycieczki był pobyt na lodowisku „Mentor”, którego celem  była nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach oraz propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Następnie uczniowie udali się do teatru W. Horzycy na  spektakl pt. „Dwanaście miesięcy”, wyreżyserowany przez Bartosz Zaczykiewicza. Podczas dwugodzinnego spektaklu dzieci  przeżywały losy bajkowych bohaterów: biednej sieroty, jej złej przyrodniej siostry i macochy, zarozumiałej królewny, zwierząt mówiących ludzkim językiem oraz wielkodusznych Dwunastu Miesięcy. Największe wrażenie zrobiła na nich scenografia oraz bardzo bogato zdobione stroje aktorów. Po spektaklu  uczniowie pełni wrażeń wrócili do domu.

Danuta Przybyłowska