• Odwiedziło nas: 1198438

ŚNIEG, MATEMATYKA, GRANICA, SZUKANIE I ŚPIEWANIE.

Nie mieliśmy zamiaru się poddać. Czekał nas kolejny dzień niepowtarzalnych chwil, które wszyscy zapamiętają na długie lata. Klasy ósme postawiły sobie za cel zdobycie kolejnego szczytu — Śnieżki. Po spożyciu porannego posiłku wyruszyliśmy autobusem do Czech. Po drodze zatrzymaliśmy się, aby niektórzy mieli możliwość wymienić walutę Polską na Czeskie Korony.
Dotarłszy pod wyciąg, zakupiliśmy bilety i podzieleni na małe grupy wsiedliśmy do gondoli, które zawiozły nas na szczyt.
Gdy już dotarliśmy bezpiecznie na samą górę, po krótkiej przerwie przed zejściem na dół zaśpiewaliśmy ,,Sto lat” Wiktorowi Małkowskiemu.
W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać mały Staw Karkonoski i Świątynię Wang z Norwegii. Po poznaniu historii Świątyni wróciliśmy do autobusu. Podróż powrotna minęła nam dosłownie śpiewnie. Uczniowie wykazywali swoje artystyczne umiejętności, w tym Pani Ewa Wiśniewska swoim cudownym śpiewem. Po drodze zatrzymaliśmy się przy Żabce na małe zakupy, które nie okazały się wcale takie małe dla niektórych osób.
Kolejny dzień za nami, zmęczeni, lecz szczęśliwi oraz pełni nowych wrażeń, wpadliśmy w objęcia Morfeusza...

Autor: Karolina Więzowska VIIIB