SCHODY, SZPAGATY, DEZODORANTY I TORTURY…

Dnia 29 maja uczniowie klas 8a, 8b oraz 8c wyruszyli wraz z nauczycielami na ciężką wyprawę - na podbój Karkonoszy. Pogoda dopisywała i wywołała uśmiech na twarzach wycieczkowiczów.

Podróż ciągnęła się w nieskończoność, bo trwała 7 godzin. Podczas jednego z trzech postojów uczniowie mieli możliwość zobaczyć różnorakie zwierzęta. Na najbliższe 5 dni zatrzymaliśmy się w Szklarskiej Porębie. Jednak wcześniej mogliśmy zdobyć górę Chojnik i podziwiać ruiny zamku, który się tam znajduje, niestety tylko z zewnątrz, ponieważ nie dostąpiliśmy zaszczytu wstąpienia w obręb murów tego zamku.

Droga na szczyt nie była łatwa. Wędrówka przypominała drogę opisywaną przez większość ojców jako ich droga do szkół. Mało brakowało, aby nasi uczniowie i nauczyciele osiągnęli wieczysty spokój duszy.

Po ponad 9 godzinach wszyscy mieli szansę na dłuższy odpoczynek i skosztowanie wybitnych w smaku potraw obiado-kolacyjnych.

Ostatnim przełomowym punktem dnia dzisiejszego była piesza wyprawa do najbliższego sklepu Lidl. Uczniowie wrócili do hotelu zadowoleni po niewyobrażalnie wielkich zakupach. Dzień pomimo jakże bolesnych tortur uważamy za udany i pełen wrażeń. Jesteśmy uzbrojeni w nowe doświadczenia i czekamy na to, co przyniosą nam najbliższe dni.

Autor: Lena Łańska VIIIB