Konkursy

Jesteś tu: Strona główna » Konkursy

W dniach od 12 do 13 marca scena teatru „Baj Pomorski” należała do uczniów-młodych „aktorów”, którzy interpretowali wybrane teksty podczas XV Wojewódzkiego Konkursu Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży. Prezentacje małych aktorów oceniało profesjonalne jury.

II dzień XV Wojewódzkiego Konkursu Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży
czytaj więcej

Gratulujemy serdecznie Tobiaszowi Wiśniewskiemu z klasy I,,b" udanego występu w wojewódzkim konkursie, który odbył się 12.03.2018r. w Baju Pomorskim. 

XV Konkurs Interpretacji Prozy i Poezji Dziecięcej w Baju Pomorskim
czytaj więcej

6 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się dwunasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Co słychać na Zielonym Wzgórzu?”. W zmaganiach wzięło udział pięć drużyn z zaprzyjaźnionych szkół. 

Co słychać na Zielonym Wzgórzu?
czytaj więcej

W piątek 2 marca w sali CHOK - u odbył się XVII Festiwal Piosenki ,,Śpiewajmy Razem" organizowany przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy we współpracy z PiMBP w Chełmży. Do rywalizacji stanęli soliści, duety oraz zespoły wokalne z Torunia, Lipna, Czernikowa, Zajeziorza, Kurzętnik, Mierzęcic, Nieszawki, Cierpic, Bobrowników, reprezentujący szkoły muzyczne, centra kultury, szkoły podstawowe, gimnazja, stowarzyszenia, parafie i in. Jury wysłuchało ponad 60 wykonań. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III,,b" - Zuzanna Pephanz, Zofia Jankowska i Zofia Jaskulska, Lidia Zatorska z klasy III,,c" oraz Oliwia Słowińska, Oliwia Pawelec z klasy V,,b" i Julia Szlendak z klasy VI ,,b".

,,Śpiewajmy Razem
czytaj więcej

5 grudnia odbyła się XIV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Interpretacji  Poezji Dziecięcej w Szkole Podstawowej nr 2. W konkursie wzięło udział 27 uczestników z klas I-III, w tym nasi artyści: Tobiasz Wiśniewski z kl. I b oraz Lena Łańska, Zofia Jankowska, Karolina Tracz i Zofia Jaskulska z klasy III b. W tym roku uczestnicy zaprezentowali swoje wykonania wierszy W. Chotomskiej, D. Wawiłow i  Juliana Tuwima .

Międzyszkolny Konkurs Interpretacji 2017
czytaj więcej