Biegi uliczne w Chełmży

W dniu 1 maja 2024 r. już po raz dwudziesty zorganizowany został Półmaraton Chełmżyński. Od wielu lat tej imprezie sportowej towarzyszą biegi uliczne dzieci i młodzieży. Wydarzenie to cieszy się dużą popularnością.

W tym roku mogliśmy cieszyć się dużymi osiągnięciami uczniów naszej szkoły. W kategorii dziewcząt kl. IV i młodszych II miejsce zajęła Dominika Wachowiak. Podobnie na tym samym miejscu uplasował się Kazimierz Lewandowski w kategorii chłopców kl. IV i młodszych. Natomiast w kategorii dziewcząt kl. V-VI na podium z II miejscem stanęła Lena Jabłońska, a wśród chłopców w tym roczniku zwyciężył Jacek Wiśniewski, natomiast II miejsce zajął Aleksander Wasiak. W kategorii dziewcząt starszych kl. VII-VIII pierwsze miejsce zdobyła Nadiia Kucherenko. Wszystkim chętnym uczestnikom dziękujemy za to, że swój wolny czas spędzili aktywnie, godnie reprezentując „Piątkę”. Życzymy dalszych sukcesów!

Główna wygrana, czyli ufundowany rower górski, w drodze losowania przypadł uczniowi naszej szkoły z kl. I Michałowi Szymańskiemu, który sam sobie ten podarunek wylosował . Niewiarygodne, a jednak prawdziwe

Autor: Małgorzata Bartnik