Mistrz ortografii

W dniu dzisiejszym do naszej szkoły zawitali uczniowie, którzy brali udział w XVII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla klas 2 i 3. Gościliśmy przedstawicieli szkół podstawowych z: Grzywny, Kończewic i Zelgna, a także miejscowych: Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci zmagały się z tekstem wypełnionym wyrazami z "h" i "ch", który nie należał do łatwych.

Jury przyznało trzy wyróżnienia, które otrzymali:

- Elena Gil ze Szkoły Podstawowej nr 5,

- Szymon Doliński ze Szkoły Podstawowej w Grzywnie,

- Filip Jackowski ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Na podium stanęły: Nina Jagielska ze Szkoły w Kończewicach (miejsce 3) oraz Lena Cywka ze Szkoły Podstawowej w Zelgnie (miejsce 2). Mistrzem, a raczej Mistrzynią ortografii została Blanka Bartosińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chełmży.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku.

Autor: Organizatorki.