• Odwiedziło nas: 1219461

Sukces naszych pływaków

23.11.2023 r. na Pływalni Krytej OSiT w Chełmży odbyły się zawody pływackie dla chełmżyńskich szkół podstawowych. Uczestnicy spotkania startowali w stylu grzbietowym oraz w kraulu w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawodom towarzyszyła, mimo rywalizacji, bardzo przyjazna i mila atmosfera. Każdy uczestnik otrzymał medal oraz słodki poczęstunek, a niektóre osoby w drodze losowania wygrały nagrody rzeczowe.

Z naszej szkoły w kategorii dziewcząt wystartowały:

- kl. IV: Dominika Wachowiak ( II miejsce - kraul), Antonina Adamczyk (I miejsce - grzbiet),

- kl. V: Blanka Kwiatkowska (I miejsce - kraul), Maria Lewandowska ( II miejsce - grzbiet),

- kl. VI: Wiktoria Bober (I miejsce - kraul), Marcelina Radtke ( III miejsce - grzbiet).

W kategorii chłopców udział w zawodach wzięli:

- kl. IV: Kazimierz Lewandowski ( III miejsce - kraul), Jan Konieczny ( III miejsce -grzbiet),

- kl. V: Jacek Wiśniewski ( II miejsce - kraul), Maksymilian Bytniewski ( II miejsce - grzbiet),

- kl. VI: Maciej Szponikowski ( I miejsce - kraul), Michał Grąbkowski ( II miejsce -grzbiet),

- kl. VII: Jakub Okoński ( II miejsce - kraul), Wojciech Gajtkowski (III miejsce - grzbiet).

Największym jednak sukcesem naszej szkoły był zdobyty puchar za pierwsze miejsce w biegu sztafetowym 4x25 m.

W skład sztafety weszli: Kazimierz Lewandowski, Blanka Kwiatkowska, Wiktoria Bober oraz Jakub Okoński.

GRATULUJEMY NASZYM SPORTOWCOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Autor: Małgorzata Bartnik