ROBOT W WIĘZIENIU, SŁODKO, LEPKO, UFF JAK GORĄCO

Dzisiaj klasa Va wybrała się na wycieczkę do chełmżyńskiej cukrowni. Opiekowały się nami przeurocze panie Ola, Kamila i mama Zuzi pani Joasia. Nasza Wycieczka rozpoczęła się w sali konferencyjnej przy suto zastawionym stole  (ku uciesze naszych pociech), gdzie zostaliśmy przeszkoleni nt. bezpiecznego poruszania się po tak potężnym zakładzie produkcyjnym. Pani Ola zapoznała nas ze specyfiką i kolejnymi etapami przetwarzania buraka. Później całą grupą udaliśmy się na wycieczkę po zakładzie zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe oraz hełmy. Mieliśmy okazję zobaczyć cały etap przerobu buraka od rozładunku poprzez płukanie, krojenie, oczyszczanie, krystalizację, wirowanie oraz pakowanie do ogromnych big bagów. Poznaliśmy całą masę nowych pojęć związanych z procesem powstawania cukru. To co nas mile zaskoczyło, to ogromna nowoczesność zakładu. Wiele działów jest skomputeryzowanych, a w niektórych mogliśmy zobaczyć pracujące roboty, które wyręczały i zastępowały pracę ludzką. Na koniec zostaliśmy obdarowani prezentami. Dziękujemy rodzicom Zuzi Lewandowskiej za umożliwienie bliższego poznania największego chełmżyńskiego zakładu oraz tego jak wygląda praca jaką wykonują nasi najbliżsi.

Autor: Ewa Wiśniewska